Tak len aby ste nezabudli: v sobotu otvárame ďalšiu výstavu – Jana Trojana – v Galérii Jozefa Kolára v Banskej Štiavnici. Nič? Tak si o ňom niečo málo aj prečítajte a pozrite sa... https://dennikn.sk/blog/1431796/ilustrovat-ako-dychat/?ref=box&fbclid=Iw...  
...
Keby nebolo Ivana Čieteka-Smreka (1941 – 2019), možno by sme ľahšie zabudli na to, koľko kníh vyšlo v edícii Elán, aj na to, že v Bratislave sa žilo a tvorilo v minulom storočí, ďaleko za hranicami provincie. Ale bol tu – až do týchto dní a postaral sa o to, aby po tom intenzívnom ostali stopy – obnovil vydavateľstvo, vydal knihy... A je nám veľmi ľúto, že už budeme o ňom hovoriť iba v minulom čase.  
...
Hranice medzi slobodou a neslobodou sú veľmi krehké. Niekedy, keď si prečítate príbeh, ostanete stáť s otvorenými ústami a nestíhate sa čudovať, čo v šedi 70. rokov dokázalo vyvolať rozruch. Tak ak chcete vedieť, prečo jedna banálna rozprávka spôsobila, že celý náklad knihy Zlaty Solivajsovej a Ireny Tarasovej Kľúč od každých dverí išiel do skartovačky - prečítajte si zajtrajšie SME – Víkend.
...